başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

the walt disney company


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
başlıkla ilgili görseller bu başlığın görseli yok
  1. 1923 yılında, walt&roy disney kardeşler tarafından kurulan, dünyanın en büyük 'eğlence temalı' medya şirketidir. yarattığı karakterler, yaımlar, eğlence sektörüne yapılan dev yatırımlar ve şirkete kazandırılan kuruluşlarla hızla büyümüştür ve bugün, dünyanın en değerli şirketleri arasında yerini almıştır. yarattığı mickey mouse karakteri, bu hızlı yükselişinin en büyük kaynaklarından biri olmuştur.

    (killibamya, 27.11.2014 02:13)

  2. son filmi yanilmiyorsam ayni zamanda en sevilen hikayesi olan Cindirellayi birkez daha yeniden filme alan sirket.yakinda vizyonda.

    (ephesus, 27.11.2014 02:22)dipnot: Ege sözlük, hiçbir kurum veya kuruluşun boyunduruğu altında olmayan, tamamen kendi çaba ve katılımlarıyla kurulmuş özgür bir platformdur. Başlıklarda yazanlar tamamen yazarını ilgilendirir. Ege sözlük yönetimi, kişisel haklara saygılı, hakaretlere de bir o kadar saygısız davranmaktadır. yazarlar hem bu gibi durumlardan hem de yazdıklarından kendileri sorumludur. Ege Sözlükte kişi ve kurumlar hakkında hakaret ve ağır küfür içeren yazılar yayınlamak yasaktır. bu tür durumlarda şikayet etmek ve gerekenin yapılması için lütfen bize ulaşın. tüm hakları saklıdır © 2011 www.egesozluk.net2014
yukarı çık